Opis
     Notatnik Wedkarski jest programem, w którym możemy wprowadzać wyprawy wędkarskie i związane z nimi połowy. Nasze dane możemy wprowadzać w sposób bardzo ogólny podając jedynie miejsce wyprawy i ewentualne połowy lub podając dokładne informacje takie jak godziny połowu, metoda połowu, przynęty, zanęty, warunki pogodowe, własna ocena brań itp. Program automatycznie wprowadza i zapisuje datę połowu i fazy księzyca. Jeżeli podamy takie informacje jak godziny połowu, własną ocenę brań to program sam określi ilość czasu spędzonego nad wodą oraz wyliczy statystykę brań. Do każdej wyprawy możemy dodać zdjęcia(max. 11 szt. w formacie jpg) dotyczace danej wyprawy, które możemy dowolnie powiększać, edytować, usuwać i podmieniać.
W programie możemy wprowadzić także swoje własne dane łącznie ze zdjęciem oraz zablokować program hasłem.
Program zawiera również opis gatunków ryb występujących w naszych wodach wraz z wymiarem i okresem ochronnym oraz aktualny regulamin PZW. Na tej formatce możemy wprowadzać własne rekordy, miejsca i daty połowu wybranego gatunku. Do pięciu rekordów każdego gatunku można dołączyć zdjęcie. Rekordy i zdjęcia mogą być zmieniane i usuwane a do każdego rekordu można dodać dodatkowy opis.

Dane regulaminu wędkarskiego, opisu ryb, ich wymiarów i okresów ochronnych mogą być aktualizowane przez użytkownika programu . Należy tylko zaznaczyć w parametrach pozycję 10, 11, 12.
Dla większości gatunków ryb można w przybliżony sposób określić wagę ryb na podstawie ich długości. Wyniki te są ekstrapolowane przy pomocy krzywej potęgowej typu f(x)= a * x^b, krzywej wykładniczej typu f(x)= a * b^x lub obiema krzywymi - gdzie "a" jest liczbą rzeczywistą o 11 miejscach po przcinku, "b" jest liczbą rzeczywistą o 7 miejscach po przecinku a "x" jest długością ryby w cm. Punkty pomiarowe są tworzone na podstawie złowionych ryb autora i danych o złowionych rybach z czasopism wędkarskich i internetu.


UWAGA:
Aby używać zdjęć wypraw i rekordów oraz określać wagę ryb na podstawie długości należy w trzeciej zakładce formatki RYBY I REKORDOWE POŁOWY użyć przycisków "Dodaj nowe pola do formularza WYPRAWY", "Dodaj nowe pola do formularza RYBY" oraz "Dodaj nową tablicę przeliczającą kg<-->cm"

Aby można wprowadzać swoje dane osobiste, zdjęcie i blokować program hasłem należy kliknąć ikonę Dane a w otwartej formatce kliknąć przycisk Utwórz tablicę Moje Dane


Program Notatnik Wędkarski jest programem FreeWare czyli może być używany bez licencji i wnoszenia jakichkolwiek opłat.
      Poprzyj dalszy rozwój programu NOTATNIK WĘDKARSKIPozwolimy jednak sobie nadmienić, że na program ten poświęcono w ciągu ostatnich lat wiele wolnego czasu aby program wyglądał tak jak to jest widać. Jeżeli uważasz, że program jest użyteczny i chciałbyś aby ukazywały sie jego nastepne wersje w coraz doskonalszej formie możesz osobiście na to wpłynąć - pomyśl czy możesz wspomóc jego rozwój jakąś kwotą.

Wpłaty można dokonać bezpośrednio na konto 87 1240 3145 1111 0000 2780 9659

lub przez PayPal (wysokość kwoty można ustalić samodzielnie):


Program Notatnik Wędkarski można ściągnąć z serwera.
Pobierz  notatnik.exe (ok. 9 MB).

Aby zainstalować program należy uruchomić instalator poprzez dwukrotne kliknięcie myszką pliku notatnik.exe.


Pogoda
Piotrków Trybunalski ››

°C °C